Samsun günlük Kiralık Ev Kuralları

samsun günlük kiralık ev kuralları

Samsun günlük Kiralık Ev Kuralları

samsun günlük kiralık ev kuralları kapsamında aşağıda sizlere konaklama yapamayacak kişiler detaylı olarak açıklanmıştır. Samsun günlük kiralık evlerin güvenliği ve misafirlerimizin huzuru için aşağıda belirtilmiş kişilere kesinlikle kiralama yapılmamaktadır.

Samsun günlük kiralık eve  İçkili Ve Sarhoş Durumda Gelenler Konaklama yapamaz

Konaklama hizmetimiz içkili ve sarhoş kişiler için asla uygun değildir. Konaklama hizmeti talebinde bulunan kişilerin kesinlikle alkolsüz ve kendinde olması gerekir. Suç oranlarına bakıldığı zaman, işlenen suçların büyük çoğunluğu alkollü iken oluşmaktadır. Kişi kendinde olmadan her türlü harekete müsait olup saldırgan tavırlar sergileyebilir. Bu hem kendi güvenliği hem diğer güvenliği hem de bizim güvenliğimiz gereği tehlike arz eder. Bu yüzdende sarhoş ve içkili halde konaklama yapamazlar.

 Neden İçkili ve Sarhoş Durumda Olanlar Neden Kalamazlar?

Araştırmalar sonucunda alkol tüketimi ile trafik kazaları, çeşitli suçlar ve sağlıkla ilgili davalar arasında doğru orantı vardır. Alkol almış ve sarhoş olmuş bir kişinin hareketleri toplum tarafından hiçte hoş karşılanmamaktadır. Mesela sebepsiz yere ağlarlar. Kendini kontrol edemez hale gelirler. Bağıra bağıra şarkı söyleyip etrafı rahatsız ederler. Bundan dolayı içkili ve sarhoş durumda olanların kalması olanaksızdır.

İçkili ve Sarhoş Kişiler Ne Zaman Kalabilir?

İçkili ve sarhoş kişiler ancak ve ancak alkol etkisinden kurtulup sağlıklı bir birey gibi düşünmeye ve davranmaya başladığı zaman konaklama fırsatından yararlanabilir. Kimlik ibrazı ve alkolsüz olduğuna kanaat getirilen kişinin konaklama yapmasına izin verilir.

 

Samsun günlük kiralık evde Yanında Kimliğini Bulundurmayanlar kiralama yapamaz

Kimlik Nedir?

Kimlik belgeleri Devletin resmi kurum ve kuruluşları tarafından kişinin T.C numarası başta olmak üzere özel bilgilerini içeren bir nevi tanıtım kartıdır. Üzerinde isim, soy isim, medeni hal, doğum tarihi, doğum yeri gibi kişiye ait şahsi bilgiler yer almaktadır.

Kimlik Neden Önemlidir?

Kimlik bir bireyin, bir kişinin kim olduğunun ispatıdır. Kişiye özel  11 haneli kimlik numarası sayesinde en önemli ayırt edici özellik haline gelmiştir. Tüm Devler dairelerinde bu numara ile işlem yapılmaktadır. Hastaneden okula sınav kayıt işlemlerinden fatura ödemeye kadar işimize yarayan bu numaralar 22 Ekim 2000 tarihinden bu yana kullanılmaktadır.

Bir suçun işlenmesini önlemek, suç işlendikten sonra faillerin yakalanması, hakkında yakalama emri olanları tespit etmek gibi durumlar kimlik sorgulaması sonrası  ortaya çıkacağı için kimlik taşımak son derece önemlidir.

Kimler Kimlik Taşımalıdır?  

Aslında yeni doğan bebekten tutunda ülkedeki yabancılara kadar kimlik taşımak zorunludur. Çünkü tüm işlemlerin kimlikle yapıldığını düşündüğümüzde kimliksiz gezmek bizim için sorun olacaktır. Ülkemizde kanunlara göre ise 15 yaşını doldurmuş her birey kimlik taşımak zorundadır. Kanuni olarak ise 105 TL cezası vardır. Eğer kimliğiniz üzerinizde yoksa ve kimliğinizi ibrazınız için herhangi bir belge veya imkanınız yoksa 24 saat gözaltında kalabilirsiniz.  

Bizim İçin Kimlik Neden Önemli? Neden Yanında Kimliği Olmayan Konaklama Yapamaz?

Güvenlik sistemimiz gereği giriş yapan ve konaklama hizmeti alan tüm herkes kimlik ibrazı etmek zorundadır. çünkü kayıtlarımıza girerek konaklayan kişilerin emniyete bildirilmesi mecburidir. Bundan dolayı yanında kimliği bulunmayan kişilerde konaklama yapamazlar.

 
Samsun günlük kiralık evde Üzerinde Kesici, Yaralayıcı Alet Taşıyanlar kalamazlar

Kesici, yaralayıcı alet nedir?

Her türlü yaralama veya öldürme amaçlı kullanılabilecek aletlerin tümüne verilen isimdir. Kesici alet denince ilk akla gelen bıçak, jilet, pala vs şiddet eğilimli içerikler içinde kullanılan materyaller gelir.

Kesici Aletler Neden Kullanılır?

Genel kullanım amacı meyve soyup ufak tefek bir şeyler doğramak olsa da maalesef ülkemizde bıçakların ve buna benzer delici kesici aletlerin kullanımı maalesef şiddet içeren olaylarda görülebiliyor. Hatta en çok yaralama çeşidine neden olan bu aletler bulunması ve temin edilmesi oldukça basittir. Hemen hemen her köşe başında bunlardan satan birileri vardır.

Kimler Kesici, Delici Alet Kullanır?

Her ne kadar suç aleti olarak tanımlansa da bu aletler kendini koruma amaçlı taşıyanlarda oldukça fazla. Sünnet olarak taşıyanda tutunda bir arkadaşından veya ailesinden hediye olarak da yanında bulunduranlar da mevcut.

Artan yaralama olaylarının artmasının ardından İç İşleri Bakanlığı bir genelge yayınladı. Genelge kapsamında sıklıkla suç aleti olarak kullanılan kesici ve delici aletlerin denetlenmesini amaçlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nca hazırlanıp İç İşleri Bakanlığınca Valiliklere gönderildi. Başta bıçak olmak üzere kesici ve delici aletlerin denetim altına alınması gerektiği vurgulanmıştır.

Kesici ve Delici Alet Taşımanın Cezası Nedir?

Güvenliği tehlikeye sokabilecek bu aletleri taşıyanlara da Kabahatler Kanunu gereği 189 lira para cezası verilebileceği belirtilmiştir.

Neden Kesici Delici Alet Taşıyanlar Kalamaz?

Siz değerli müşterilerimize rahatlık, uygun fiyat ve konforun yanında güvenli şekilde konaklama imkânı sağalmaktayız. Bu yüzden alkollü ve aranan kişilerin yanında üzerinde kesici, delici ve suç unsuru olabilecek nesneler taşıyan kişilerde güvenlik gerekçesi ile kalamazlar. Kısacası kanun gereği suç sayılabilen eşyalar ile konaklama mümkün olmamaktadır.

Akli Dengesi Yerinde Olmayanlar

Konaklama yapamayacaklar arasında  akli dengesi yerinde olmayanlarda  yer alır. Yanında herhangi bir refakatçısı olmadan kalması olanaksızdır.

 

 

Neden Akli Dengesi Yerinde Olmayanlar günlük kiralık evlerde Kalamazlar?

Ceza kanunun gereğince akli dengesi yerinde olmayan kişiler her hangi bir sorumluluğa tabii değillerdir. İşlediği hiçbir fiilden sorumlu olmamaları ceza kanununca da onları da sorumluluklardan kurtarmıştır. İdrak yeteneklerinin olmayışı ve genel olarak bir refakatçı ya da bakıcıya ihtiyaç duydukları için tek başlarına konaklama yapmalarına izin verilemez. Ancak yanında ailesi ve eşlik edebilecek biri varsa konaklama hizmetinden yararlanabilirler.

 

Yorum gönder

Samsun Günlük Kiralık Ev, Samsun Günlük Kiralık Daire, Samsun Apart Oteller ve Evler Samsun Pansiyon, Samsun Konaklama Yerleri

Hemen Arayın